En Sık Yaşanan PS4 Kol Sorunları ve Çözümler 

Playstation 4 serisi oyun konsolu kollarında yaşanan sorunlar can sıkıcı olabiliyor. PS4 Kol sorunlarından en çok karşılaşılanları sizin için listeledik. 

Bu sorunların bir veya birden fazlası size de mevcutsa iletişim sayfasından bize ulaşarak destek alabilirsiniz. 

İşte tarafımıza gelen PS4 Kol sorunları 

PS4 KOL SORUNU

Arkadaşlar ps4 kolunda bir sıkıntı var. kola reset atıp tekrar usb ye bağlayıp psn düğmesine basıyorum mavi ışık yanıyor sonra ışık sarıya dönüyor ve kullanılmıyor. herhangi bir çözüm bilen var mıdır?

PS4 KOLU BOZULDU GALİBA

Bir gün önce fortnite ı indirdim bu sırada ps4 açıkttı ve ds4 ün şarjı bitti (ben öle nanıyo olabilirim) şarja taktım turuncu ışık yanıp sönmüyo bir kaç saat bekledikten sonra ps düğmesine bastım bir sonuç yok bi ara açılıyo ondan sonra şarja takıyorum ama olmuyor acil yardım

Ps4 Kolu Kendi kendine dönüyor

Ps4 Kolum oyunda kendi kendine sola dönüyor (bakış açısı) şarj kablosuna takıncada oluyor lütfen yardımda bulunun çok acil

Dualshock 4 şarj olmuyor

Merhabalar,

Yeni aldığım Playstation 4'ün joystick'i şarj olmuyor. Oyun oynarken kablo ile bağladığımda Pil durumuna baktığımda pil kutusu içinde '?' var. Yaklaşık 1 saattir şarj kablosuna bağlı fakat kabloyu çektiğim gibi 'Pil azaldı.' ardından 'Bağlantı kesildi.' demekte. Acaba benim yapamadığım bir ayarmı sözkonusu.

Bu gibi sorunlarda aşağıdaki rehberi kullanarak çözüme gitmeye çalışabilirsiniz. Bunun dışında PS4 Konsol tamiri gibi servislere ihtiyacınız olabilir. 

PS4 4 Kol Sorunlarını Çözme Rehberi

Yanıp sönen ışık / Eşleşmeme / Cevap Vermeme:
Eğer kontrolcünüz eşleşmiyor, komutlarınıza cevap vermiyor ya da yanıp sönen ışığı sabitlenmiyorsa, lütfen kontrolcünüzü resetlemek için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Dualshock 4 arkasında, L2 butonunun yakınlarında olan küçük reset butonunu bulunuz. (Aşağıdaki görselde gösterilmiştir.)
Düz hale getirdiğiniz küçük bir ataç veya ona benzer bir cisimle butona basınız. (buton küçük deliğin içindedir.) Butonu bir kaç saniyeliğine basılı tutun ve sonrasında bırakın.
Kontrolcüyü resetledikten sonra, kontrolcüyü USB kablo yardımıyla konsola bağlayarak tekrar eşleştirin
PS4'te oturum açmak için PS tuşuna basın.
 


Kontrolcü titremiyorsa:
Dualshock 4 titremiyorsa, kontrolcünün titreşim fonksiyonu kapalı olabilir. Bu fonksiyonu açmak için:

PS4'ün Ana Ekranından, Fonksiyon bölümüne gitmek için D-Pad'deki Yukarı tuşuna basın.
Ayarlar > Aygıtlar > Kontrolcüler seçeneğine gidin.
[Titreşim İşlevi] seçiminin açık olduğuna emin olun.
Titreşim fonksiyonu, [Titreşim İşlevi] seçeneği seçili olmadığı takdirde çalışmaz. Bu seçenek PS4'e bağlı bütün kontrolcüler ve hareket kontrolcüler için geçerlidir. Eğer titreşim işlevi seçili değilse, oyunda titreşim fonksiyonu bulunsa bile kontrolcü titremez.
Eğer bütün adımları denediniz ancak sonuç alamadıysanız, kontrolcünüzü resetlemeyi deneyin. Nasıl yapacağınız sayfanın başında anlatılmıştır.

Dualshock 4 hoparlöründen ses gelmiyorsa:

Bazı oyunların sesleri DualShock 4'ün içinde bulunan hoparlörlerden gelir. Eğer oyun bu özelliği destekliyor ancak herhangi bir ses duyamıyorsanız, kontrolcü hoparlörünün sesinin açık olduğuna emin olun. Bunu yapmak için:

PS4'ün Ana Ekranından, Fonksiyon bölümüne gitmek için D-Pad'deki Yukarı tuşuna basın.
Ayarlar > Aygıtlar > [Kontrolcüler]  seçeneğine gidin.
[Ses Kontrolü] ayarını seçerek, Sağ tuşa basın ve kontrolcü hoparlörünün sesinin açık olduğuna emin olun. Sol ve Sağ tuşu kullandıkça kontrolcünün hoparlöründen ses efektleri duyuyor olmalısınız.
Eğer bütün adımları denediniz ve menüden herhangi bir ses alamıyorsanız, kontrolcünüzü resetlemeyi deneyin.Nasıl yapacağınız sayfanın başında anlatılmıştır.

Kulaklıklardan ses gelmemesi/ Az ses gelmesi:

3.5mm'lik jackli kulaklığınızı, Dualshock 4'e bağladınız ve ses alamıyor ya da çok düşük ses alıyorsanız, kulaklık girişinin tam olarak yerine oturduğundan emin olun.
Kulaklıklarınızın bağlantısını kontrolcüden sökün ve düzgün bir şekilde tekrar  bağlayınız. Kulaklıklar doğru olarak yerine oturduğunda, ''klik'' sesini duyarsınız.

Bütün ses çıkışını kulaklığa yönlendirmek için:

3 saniye boyunca parmağınızı PS tuşuna basın ve çekmeyin.
[Aygıt Ayarları] seçeneğini seçin ve X tuşuna basın.
[Çıkışı Kulaklığa Ver] seçeneğini seçin ve X tuşuna basın.
[Bütün Sesler] seçeneğini seçip X tuşuna basın.
[Ses Kontrolü (Kulaklık)] seçeneğini seçin ve D-pad'de bulunan sağ ve sol tuşlarlar ses ayarınızı yapın.