PlayStation 4 Kurulumu Nasıl Yapılır

Yeni bir PlayStation 4 konsolu satın almak heyecan vericidir, ancak ne yapacağınızdan emin değilseniz kurulum korkutucu olabilir.

Sony, teknolojiyi iyi kullanıyorsanız süreci oldukça sezgisel hale getiriyor, ancak yeni konsolunuzu nasıl ayarlayacağınız konusunda adım adım rehberlik edeceğiz, böylece en sevdiğiniz oyunları olabildiğince çabuk oynamaya başlayabilirsiniz.

PS4 Konsol tamiri ihtiyacınız mı var?

En çok tercih edilen PS4 modelleri


PlayStation 4 Pro (400 ABD doları)
PlayStation Plus 12 aylık üyelik (60 $)
PlayStation Store Hediye Kartı (10 - 100 $ arası)


PS4 Kurulum Rehberi


Öncelikle, konsolunuzun kutusundaki kutuyu kaldırın ve bir HDMI kablosu, USB kablosu ve güç kablosu dahil olduğundan emin olun.
Tercihen küçük, kapalı bir alanda cihaz yerleşimi yapmayın, cihazın ahva alması önemlidir. 
Bağlayın HDMI kablosu içine gelen fişler sizin arkasındaki konsolda ve televizyon .
Güç kablosunu takın.

Televizyonun arkası
PS4 Pro konsolunun arkası
Açmak için konsolunuzdaki güç düğmesine basın .

Şimdi ne olacak?
PlayStation 4'ünüz televizyonunuza bağlandıktan ve açıldıktan sonra, sisteminizi ve PlayStation Network hesabınızı dijital olarak kurma işlemine başlayabilirsiniz. Sadece ekrandaki talimatları izleyin.

Dilinizi seçiniz .
İnternet bağlantısı Wi-Fi aracılığıyla kurun
Tarih ve saati ayarlayın .
Kullanıcı sözleşmesini okuyun ve kabul edin (bunu şartlar ve koşullar olarak düşünün).
Tüm bunlar bittiğinde, internete bağlı olmanız koşuluyla bir sistem güncellemesi otomatik olarak indirilmeye başlamalıdır. Güncelleştirme, PS4'ünüzün yükleme sırasında yeniden başlatılmasına neden olur.

Güncelleme yüklendikten sonra, yeni bir PlayStation Network hesabı oluşturabilir veya mevcut bir hesapla oturum açabilirsiniz.

Yeni bir PlayStation Network hesabı oluşturmak için konsolunuzu açın.
Başlangıç ​​ekranında, Yeni Kullanıcı'yı seçin .
Bir Kullanıcı Oluştur'u seçin .

PlayStation Ağı kimliği, e-posta, şifre ve herhangi bir kredi kartı veya hesabınıza bağlı olmasını istediğiniz ne var girin.

Neden bir sistem güncellemesi için beklemem gerekiyor?
Çevrimiçi özelliklere erişebilmeniz için en son sistem güncellemesi gereklidir. Konsolunuzu güncellemezseniz, güncellenene kadar yapabileceğiniz çok az şey vardır. PlayStation 4'teki çoğu özellik, bir şekilde çevrimiçi işlevselliğe dayanır.

Hesap açamıyorum 
Yeni bir hesap oluşturmaya veya yeni PlayStation 4'ünüzdeki mevcut bir hesaba giriş yapmaya çalışıyorsanız, bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Tatil mevsimi boyunca ve özellikle Noel sabahında, bu aynı şeyi yapan insanların akını nedeniyle sık görülür. PlayStation Network boğulmuş ve talep nedeniyle bazı teknik sıkıntılar çekiyor. Panik yapmayın, sadece bekleyin.

Oyun oynamaya başlamadan önce oyunların indirilmesini beklemem gerekir mi?
Evet! Bir oyunu dijital olarak satın alıyor veya fiziksel bir disk alsanız da, oynamaya başlamadan önce indirmeleri gerekir. Neyse ki, bir cd ile oyun kurmak internet üzerinden yapıyor olmanızdan çok daha hızlı yükler, ancak oyun indirildikten sonra daha küçük bir güncellemenin gerçekleşmesini beklemeniz gerekebilir.

Neredeyse her oyun mümkün olduğunca çalıştıklarından emin olmak için periyodik olarak internet üzerinden güncelleme alır. Oynatıcılar, oyundaki deneyimleri engelleyen sorunlar bulursa, geliştiriciler bunları düzeltmek için yamalar (güncellemeler) yayınlar, hatta diskte bulunmayan yeni içerikler ekler.

Neden çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynayamıyorum?
Çevrimiçi olarak multiplayer oyunlar oynamakta sorun yaşıyorsanız, iki sebebi olabilir: Ya oyunun sunucuları / İnternetiniz sorun yaşıyor (bunu beklemeniz gerekecek) ya da PlayStation Plus'ınız yok. PS Plus, üyelerin çevrimiçi oyunlar oynamasına, oyunlarda özel indirimler kazanmasına ve daha pek çok şeye olanak sağlayan ücretli bir abonelik hizmetidir.